Dzień kota bez kota

brazowy-kotekNawet kot doczekał się swojego dnia, a czy ktoś ustanowił dzień człowieka,.. a może jest, tylko ja nie jestem na bieżąco? Sprawdziłam! jest międzynarodowy dzień praw człowieka, który przypada na 10.12 w rocznicę ogłoszenia przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Pomyśleć, że deklaracja powstała 60 lat temu, a ciągle jeszcze niewiele zrobiono. Tak się o tych prawach mówi i mówi do znudzenia, pisze, zwołuje konferencje i co? no, chyba nic. Do prawa to tylko strona pasuje i nie sposób jej pomylić z lewą.

Lubię koty tak ogólnie, ale nie byłam i nie nie mam zamiaru być jego właścicielką. Ze zwierząt kiedyś miałam papugę. Byłam do niej przywiązana i gdy odeszła zrobiło mi się smutno, bo już nikt nie witał mnie rannym śpiewem, wiec zdecydowałam, że żadnych zwierząt nie chcę mieć w domu.

Tak na zdjęciu, czy na obrazku mogę się pozachwycać, ewentualnie u kogoś, kto ma kota i nic poza tym. Wiele się mówi też o ich prawach. Szkoda, że na co dzień tych praw dotyczących ludzi, zwierząt, itd. zbyt mało ludzi przestrzega. Czy coś ma być tylko od „święta?”

W tym momencie przypomniał mi się refren piosenki;

„gdy ci kot przebiegnie drogę nie mów, że to pech

kot ci szczęście przynieść może jeśli tylko chcesz.”

Szczęście zależy od każdego z osobna z kotem, czy bez,.. Czy jest jakaś różnica między ludźmi, którzy mają kota, a tymi, którzy go nie mają? Czy zwierzę – jakiekolwiek uszlachetnia człowieka? sprawia, że człowiek jest bardziej myślący, przewidujący i przestrzegający prawa, czy to zupełnie nie ta sprawa.

A ja mam swojego kota – wirtualnego, ale mam! więc ten dzień niezupełnie jest bez kota, choć staram się nie popadać w skrajności. Zdrowy rozsądek przede wszystkim.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s